• Vaimne tervis

  Vaimse tervise spetsialisti vastuvõtt, ravivõimalused,
  transkraniaalne teraapia, eneseabi juhised.

  Vaimse tervise spetsialisti vastuvõtt

  Jagatud mure on pool muret. Ära jää üksi ja küsi julgelt abi.

  Vaimse tervise spetsialisti vastuvõtt pakub klientidele toetust, juhendamist ja lahendusi erinevate vaimse tervise probleemide lahendamisel. Vaimse tervise õde töötab koostöös perearstiga ja vajadusel kaasatakse meeskonda kliiniline psühholoog või psühhiaater, kellega saab konsulteerida perearst e-konsultatsiooni kaudu.

  Vaimse tervise spetsialist pakub lisaks seisundi hindamisele ja kaardistamisele ka nõu erinevate käsimüügipreparaatide, nõustamisvõimaluste, muude mittemedikamentoossete teraapiate, näiteks transkraniaalse elektrilise alalisvoolu stimulatsiooni (tcds) teraapia kohta. Samuti oskab ta hinnata vajadust antidepressantraviks ja seda koostöös perearstiga soovitada ning ravi jälgida nii tulemuste kui ka kõrvaltoimete hindamise osas.

  Enne vastuvõttu on alati soovitatav värskelt täita Emotsionaalse Enesetunde Küsimustik EEK-2 ja tulemused vastuvõtule kaasa võtta.

   

  Soovin vastuvõtule

   

  Vaimse tervise ravivõimalused

  Oluline on leida tasakaal erinevate ravimeetodite vahel, abiks võib olla nii vaimse tervise õde, psühholoog kui perearst.

  Vaimse tervise ravivõimalused on mitmekesised ja individuaalsed, võimaldades inimestel leida enda jaoks sobivad lahendused emotsionaalse heaolu saavutamiseks ja säilitamiseks. Koostöös patsiendiga teeme sobiva raviplaani, et igakülgselt toetada raske etapi ületamist ja tugevdada vaimset tervist.

  Tänapäeva maailmas on ärevus üks põhilisi kaebusi vaimse tervise osas ja pea igaüks on tundnud mõnes etapis oma elus ärevust. Juhised liigse ärevusega toimetulekuks leiad: Ärevus ja sellega toimetulek

  Soovin vastuvõtule

   

  Transkraniaalne teraapia

  Hõlmab aju elektrilise stimulatsiooni kasutamist erinevate vaimse tervise seisundite raviks

  Transkraniaalne teraapia (inglise keeles Transcranial Therapy) on neurostimulatsiooni meetod, mis hõlmab aju elektrilise stimulatsiooni kasutamist erinevate vaimse tervise seisundite raviks. See hõlmab mitmeid tehnikaid, sealhulgas transkraniaalset magnetilist stimulatsiooni (TMS) ja transkraniaalset alalisvoolu stimulatsiooni (tDCS), mida kasutatakse erinevate psüühikahäirete, sealhulgas depressiooni, ärevushäirete ja skisofreenia raviks.

  Loe lähemalt meetodist:

   

  Vaimne tervis hinnakiri

  • Transkraniaalne alalisvoolu stimulatsioon (depressiooni, ärevuse, kroonilise valu ravis) 1 seanss/kuur 15 korda, lisandub arsti vastuvõtt enne ravikuuri alustamist ja 1-2 õe vastuvõttu ravi hindamiseks 45 €/625 €
  • Vaimse tervise õe vastuvõtt perearstikeskuse nimistu kindlustatud patsiendile on TASUTA. Tasuline vastuvõtt ülejäänud patsientidele on 40
  • Perearsti vastuvõtt kindlustamata/nimistuväline patsient 15/30min 50/80€

  Soovin vastuvõtule

  Tee valik: