• Ämmaemand
    ja naise tervis

    HPV sõeluuringud - 2024. aastal ootame emakakaelavähi sõeluuringule naisi sünniaastaga
    1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989 ja 1994

    Ämmaemand kui naise tervise spetsialist

    Meie ämmaemanda Kairi vastuvõtule olete oodatud raseduse kindlaks tegemiseks, rasedusega  arvelevõtmiseks ja kogu raseduse ajal  tervise jälgimiseks,  sünnitusjärgsele kontrollile, imetamisnõustamisele. Ämmaemand broneerib vajadusel visiidiaja ka günekoloogile.  

    Ämmaemanda vastuvõtule võite pöörduda erinevate seksuaaltervist puudutavate küsimustega, samuti rasestumisvastaste vahendite nõustamiseks, menstruaaltsükli häirete korral nõustamiseks, rinnanäärmete probleemi korral, menopausiga seotud sümptomite ja nõustamise soovi korral. 

    Ämmaemand teostab HPV (emakakaelavähi) sõeluuringuid ja nõustab ka erinevate intiimpiirkonna probleemide korral.

    Raseduse ajal jälgib ämmaemand naise terviseseisundit ja normaalse raseduse kulgu, teostab vajalikke analüüse ja suunab naise õigeaegselt loote ultrahelisse ja naistearstile. Ämmaemandalt saab nõu seoses õige toitumise, füüsilise aktiivsuse, ravimite kasutamise ning eesootavaks sünnituseks ettevalmistumisega. Samuti tegeleb ämmaemand sünnitusjärgse kontrolli, imetamisnõustamise ja beebi läbivaatusega.

    Tervisekeskuses on ämmaemandal vastuvõtt raseduse jälgimiseks 30 kuni 60min, mille jooksul saab nõustada väga individuaalselt ja põhjalikult jälgida nii naise kui sündiva beebi tervist kuni oodatava sünnituseni.

    Ämmaemanda vastuvõtt

     

    Ämmaemanda abi sünnitamisel ja sünnitusjärgsel ajal

    Ämmaemand tegeleb peale rasedust naise sünnitusjärgse kontrolli, imetamisnõustamise ja beebi sünnijärgse jälgimisega.

    Raseduse ajal jälgib ämmaemand naise terviseseisundit ja normaalse raseduse kulgu, teostab vajalikke analüüse ja suunab naise õigeaegselt loote ultrahelisse ja naistearstile. Ämmaemandalt saab nõu seoses õige toitumise, füüsilise aktiivsuse, ravimite kasutamise ning eesootavaks sünnituseks ettevalmistumisega.

    HPV sõeluuringud

    Inimese papilloomiviirus (HPV) on üks levinumaid seksuaalsel teel levivaid nakkusi maailmas.

    Inimese papilloomiviirus (HPV) on üks levinumaid seksuaalsel teel levivaid nakkusi maailmas. HPV infektsioon võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas emakakaelavähki. Emakakaelavähk on Eestis günekoloogiliste pahaloomuliste kasvajate hulgas esinemissageduselt teisel kohal. Emakakaelavähi või selle eelsete seisundite varajaseks avastamiseks ja ennetamiseks võetakse sõeluuringu käigus emakakaelalt HPV-uuringuks proovimaterjal. Osalemine sõeluuringus on oluline, kuna nakatumine HPV-ga ei anna üldjuhul sümptomeid ega kutsu esile muutusi enesetundes.

    Emakakaelavähi sõeluuringule kutsutakse 30–65-aastaseid naisi Haigekassa kutsega iga 5 aasta järel.

    Sõeluuring on tasuta ka kõigile ravikindlustuseta naistele

    2024. aastal ootame emakakaelavähi sõeluuringule naisi sünniaastaga 1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989 ja 1994.

    Registreeri vastuvõtule

     

    Siin on mõned olulised aspektid seoses HPV sõeluuringutega:

    • Papilloomiviiruse testid: HPV sõeluuringutes kasutatakse erinevaid teste, et avastada viiruse olemasolu või selle poolt põhjustatud muutusi. Üks levinumaid teste on HPV DNA test, mis tuvastab viiruse geneetilise materjali olemasolu. Teine test on PAP-test, mis uurib emakakaela rakke muutuste suhtes.
    • Regulaarsed uuringud: HPV sõeluuringud on sageli osa regulaarsest naistearsti külastusest. Soovitatav on alustada sõeluuringutega seksuaalelu alguses või alates 21. eluaastast. Uuringuid tehakse tavaliselt regulaarselt iga 5 aasta tagant, kuid vanuse ja varasemate tulemuste alusel võib arst soovitada harvemini või tihemini kontrollida.
    • Vaktsineerimine: Lisaks sõeluuringutele on oluline ka HPV-vaktsineerimine. Vaktsiinid on välja töötatud mitmete HPV tüvede vastu, sealhulgas nende vastu, mis võivad põhjustada emakakaelavähki. Vaktsineerimine on tõhus ennetusmeede, eriti noorte tüdrukute ja poiste seas enne seksuaalelu algust.
    • Varajane avastamine ja ravi: Kui HPV-infektsioon avastatakse varases staadiumis, saab rakendada sobivat jälgimist või ravi, et vältida võimalikke tüsistusi. Emakakaelavähi varajane avastamine võimaldab tõhusamat ravi ja suurendab ravivõimalusi.
    • Teavitamine ja haridus: Oluline on harida inimesi HPV-st, selle levimisest, ennetamisest ja ravist. Teavituskampaaniad aitavad suurendada teadlikkust, vähendada HPV levikut ning julgustada inimesi regulaarselt sõeluuringutel osalema.

    HPV sõeluuringud ja vaktsineerimine on olulised meetmed, mis aitavad vähendada emakakaelavähi ja teiste HPV-ga seotud haiguste levikut ning edendada naiste reproduktiivtervist.


    Ämmaemandate ja naise tervise teemalised postitused

    Postitused puuduvad

     

    Ämmaemand
    ja naise tervis hinnakiri

    • Ämmaemanda vastuvõtt, imetamisnõustamine nimistuvälisele patsiendile (väljaspool HPV-sõeluuringut) 30 min 40€
    • Ämmaemanda vastuvõtt HPV sõeluuringu raames nimistuvälisele või kindlustamata patsiendile on TASUTA.

    Soovin ämmaemanda vastuvõtule

    Eelregistreerimiseks ämmaemanda vastuvõtule tehke järgmine valik.