• Retseptid

  Retseptide väljastamine ja pikendamine.
  Kroonilise haigusega patsientide retseptid.

  Ravimi retseptide väljastamine

  Kõige mugavamalt saab kordusretsepte pikendada e-Perearstikeskuse rakenduses.

  Korduvretsepte pikendatakse kolme tööpäeva jooksul.

  Bensodiasepiinide, rahustite, uinutite ja kangete valuvaigistite retsepte saab pikendada vaid perearsti otsuse alusel.

  Arstide väljastatud retseptid on kohandatud vastavalt iga patsiendi individuaalsetele vajadustele ja terviseseisundile. Uutele ravimitele retsepti väljastamiseks küsib pereõde vajadusel patsiendilt isainfot või kutsub arsti vastuvõtule, et hinnata ravimi vajadust. Enne retsepti väljastamist hindab arst hoolikalt patsiendi tervislikku seisundit, võimalikke allergiaid ja muid ravimitega seotud riskitegureid.

  Allergilise reaktsiooni tekkimisel mõnele ravimile või juba teadaolevatest ja varasemalt esinenenud allergilistest reaktsioonidest palume kindlasti meile teada anda.

  Võta ühendust arstiga

  Kroonilise haigusega patsientide retseptid

  Kroonilise haigusega patsiente retsepid pikendame võimalusel korduvretseptina kuni pooleks aastaks.

  On oluline, et patsiendid järgiksid hoolikalt arsti antud juhiseid, ravimi võtmise sagedust ja annustamist, sealhulgas retsepti kehtivusaja jälgimist ja õigeaegset ravimite täiendamist.

  Kroonilise haigusega patsiendid kutsume kord aastas pereõe juurde vastuvõtule, kus koostöös arstiga vaadatakse üle patsiendi terviseseisund, vereanalüüsid, raviskeem ja vajadusel teeb arst muudatused vastavalt patsiendi tervislikule seisundile ja seatud eesmärkidele. Vastuvõtule tulles võta alati kaasa oma senine raviskeem, vererõhupäevik, samuti pea meeles mainida ka igapäevaselt kasutatavad toidulisandid ja vitamiinid.

  Lisaks ravimitele väljastab arst ka meditsiiniseadme retsepti. Diabeetikutel uueneb meditsiiniseadme kaart iga 6 kuu tagant automaatselt ja eraldi taotlust selleks tegema ei pea. Muud meditsiiniseadme retseptid väljastatakse arsti otsusel individuaalselt. Vaata lisainfot: Tutvustus | Tervisekassa

  Retseptid hinnakiri

  • Eesti Tervisekassa poolt kindlustamata isikud/nimistuvälised patsiendid 15€

  Soovin retsepti

  Tehke järgmine valik: