• Füsioteraapia

  Füsioterapeudi vastuvõtt, teraapia, juhised.

  Kellele sobib füsioteraapia

  Füsioterapeudi vastuvõtt on soovitatud kõikidele patsientidele, kellel on valu või probleeme liigeste, lihaste ja tugielundkonnaga

  Füsioteraapia aitab taastada leevendada valu ning parandada liikuvust pärast vigastusi, operatsioone või kroonilisi terviseprobleeme ning ennetada uusi vigastusi.

  Tomson tervisekeskuses on usaldusväärne ja kogenud füsioterapeut Darja, kes pakub professionaalset abi ja individuaalset lähenemist igale patsiendile. Füsioterapeudile suunab arst kas peale oma vastuvõttu või kaugkonsultatsiooni, hinnates patsiendi terviseseisundit ja määrates vajaliku ravi.

   

  Füsioterapeudi vastuvõtt

  Liikumine on parim ravi. Et endale mitte liiga teha, on soovitav konsulteerida esmalt füsioterapeudiga.

  • Esimene konsultatsioon: Esimene visiit füsioterapeudi juurde hõlmab tavaliselt põhjalikku hindamist, kus arutatakse patsiendi terviseajalugu, sümptomeid ja füsioteraapia eesmärke. Füsioterapeut võib teha erinevaid teste ja liikumisharjutusi, et hinnata keha seisundit ja funktsionaalsust.
  • Individuaalne raviplaan: Pärast hindamist koostab füsioterapeut individuaalse raviplaani, mis vastab konkreetsetele vajadustele ja eesmärkidele. See võib hõlmata erinevaid ravimeetodeid ja harjutusi, sealhulgas manuaalteraapiat, harjutusravi, venitusharjutusi ja lihastugevust parandavaid harjutusi.
  • Valu leevendamine: Füsioterapeut aitab leida viise valu leevendamiseks, kasutades erinevaid tehnikaid nagu massaaž, venitused, harjutused abivahenditega. Samuti võib ta anda nõuandeid valu ennetamiseks ja juhtimiseks igapäevaelus.
  • Taastumise toetamine: Füsioterapeudi ülesanne on aidata patsiendil taastuda vigastustest või operatsioonidest ning taastada keha normaalne funktsioon. See hõlmab liikumisulatuse ja lihasjõu taastamist ning liikuvuse parandamist.
  • Koduõpe: Füsioterapeut õpetab patsiendile ka harjutusi ja tehnikaid, mida saab teha kodus, et toetada ravi ja kiirendada taastumist. See aitab tagada pikaajalise paranemise ja ennetada tulevasi probleeme.
  • Järelkontrollid: Pärast esialgset ravi jälgib füsioterapeut patsiendi edusamme ja vajadusel kohandab raviplaani. Järelkontrollid aitavad hinnata, kas ravi oli efektiivne ja kas vigastatud piirkonna funktsioon on taastunud.

  Füsioterapeudi vastuvõtt on oluline osa tervise ja liikuvuse taastamisel ning on oluline füsioterapeudi poolt soovitatud harjutuskava järgimine, sest tulemused tulevad vaid igapäevase võimlemisega.

  Seljavalu patsiendijuhend

   

  Füsioteraapia hinnakiri

  Hinnakiri täieneb!


  Füsioterapeudi vastuvõtule

  Eelregistreerimiseks vfüsioterapeudi juurde tehke järgmine valik.