• Meditsiinilised
  protseduurid

  Sünnimärkide ja nahamoodustiste eemaldamine ning
  pisikirurgia, haavahooldus ja niitide eemaldus, krüoteraapia.

  Sünnimärkide ja nahamoodustiste eemaldamine

  Jälgi end regulaarselt nahamuutuste ja sünnimärkide osas ja kahtluse korral konsulteeri arstiga

  Inimese nahal võib olla erinevat liiki sünnimärke, kuid kõige sagedamini mõeldakse sünnimärgi all melanotsüütneevust – küpsetest pigmendirakkudest moodustunud laiku nahal. Sünnimärgid võivad olla ovaalsed või ümarad, helepruuni kuni mustja värvusega, tasase või ebatasase äärega, nahapinnaga ühetasased või nahast pisut kõrgemad.

  Tavaliselt ei ole väikeste sünnimärkide eemaldamine vajalik, kuid neid tuleks siiski jälgida, et õigeaegselt märgata tekkinud muutusi (kiiret suurenemist, asümmeetria kujunemist, serva muutumist ebaselgeks või sälguliseks, värvimuutust), samuti on soovitav eemaldada sünnimärk, mis oma asukoha tõttu võib saada vigastatud või veritseda.

  Eemaldatud sünnimärgid ja nahamoodustised saadame patoloogia laborisse, mis võimaldab täpselt diagnoosida ja välistada pahaloomulised nahamuutused. Vajadusel kasutab perearst e-konsultatsiooni nahaarstiga suhtlemisel või patsiendi edasisuunamisel.

  Tutvu võimalustega

  Pisikirurgia, haavahooldus ja niitide eemaldus

  Pisikirurgiat teeme tervisekeskuses nahamoodustiste, sünnimärkide eemaldamiseks, abstsesside avamiseks.

  Pisikirurgia ja haavahooldus

  Pisikirurgiat kasutatakse erinevate nahakahjustuste eemaldamiseks või raviks.

  See hõlmab väikesi sisselõikeid või kudesid hävitavaid meetodeid skalpelli või elektrokoagulatsiooni teel, et eemaldada healoomulisi kasvajaid, näiteks lipoome, ateroome, tsüste, sünnimärke.

  Pisikirurgia korral kasutatakse tavaliselt lokaalset pindmist tuimetust lidokaiiniga. Protseduur kestab 15-45 minutit olenevalt probleemist. Nahamoodustis saadetakse vajadusel edasi uuringutele laborisse.

  Näopiirkonna sünnimärke Tomson tervisekeskuses ei eemaldata, selleks suuname patsiendi plastikakirurgi juurde.

  Õige haavahooldus on võtmetähtsusega kiireks ja tõhusaks taastumiseks pärast pisikirurgiat. Selleks annab õiget nõu pereõde, samuti võib peale esmast protseduuri olla vajalik tulla haava ülevaatusele või dreeni eemaldamisele perearstikeskusesse, seda lepitakse kokku protseduurijärgselt.

  Niitide eemaldamine

  Niitide eemaldamine, samuti haavaklambrite eemaldamine on protseduur, mida teostab pereõde.  Tavaliselt toimub nahaniitide eemaldamine 7-10 pärast peale operatsiooni, täpse eemaldamise aja paneb paika operatsiooni teostanud arst.

  Protseduur on tavaliselt valutu ja kiire ning aitab vältida niitide sissekasvamist või ärritust, kui niidid liiga kauaks naha sisse jäävad.

  Kui operatsioonil on kasutatud naha sisse sulavaid niite, mis eemaldamist ei vaja, siis see on kindlasti operatsiooniprotokollis kirjas. Kahtluse korral pöördu operatsiooni teostanud arsti või asutuse poole, vajadusel perearstikeskusesse.

  Tutvu võimalustega

  Krüoteraapia

  Krüoteraapiat kasutatakse näiteks soolatüügaste, konnasilmade ja healoomuliste nahamoodustiste ravis.

  Krüoteraapia on meditsiiniline protseduur, mis kasutab äärmiselt madalat temperatuuri, tavaliselt vedelat lämmastikku või süsihappegaasi, nahavigade eemaldamiseks. Külma temperatuuri mõjul tekitatakse kontrollitud nahakahjustus, misjärel surnud kude koos probleemse nahaga organismi poolt eemaldatakse ja asemele kasvab uus kude.

  • KRÜOTERAAPIA 1 protseduur 1 piirkond patsiendi soovil 35€
  • Krüoteraapia õe vastuvõtt 10€

  Tutvu võimalustega

   

  Meditsiiniliste protseduuride teemalised postitused

  Postitused puuduvad

  Meditsiinilised
  protseduurid hinnakiri

  • Krüoteraapia 1 protseduur 1 piirkond patsiendi soovil 35€
  • Krüoteraapia õe vastuvõtt 10€
  • Mädakolde avamine/kirurgiline protseduur kindlustamata/nimistuväline patsient 100€
  • Sünnimärgi eemaldamine ilma perearsti suunamiseta 1-3 tk 100€
  • Sünnimärkide eemaldamine 1h jooksul (piiramatu arv) kindlustamata/nimistuväline patsient 250€
  • Liigesesisene süst (põlv, õlg) arsti poolt 50€ + ravim
  • Sissekasvanud varbaküüne korrigeerimine/esmased raviprotseduurid jalaravi õe poolt, nõustamine sissekasvanud varbaküüne korral 35€
  • Intramuskulaarne süst patsiendi ravimiga 15€
  • Korduv sidumine/ Sidematerjalid 20€

  Soovin protseduuride vastuvõtule

  Eelregistreerimiseks protseduuride vastuvõtule tehke järgmine valik.