Krooniliste haiguste jälgimine
Kõrgenenud vererõhk, veresuhkur, kolesterool, ülekaal ja suitsetamine on suurimad riskitegurid südame- veresoonkonna haiguste väljakujunemisel
Kroonilise haigusega inimesi (näiteks hüpertoonikud, südamepuudulikkusega haiged, diabeetikud) ootab pereõde enda vastuvõtule vähemalt kord aastas, vastuvõtul on oluline kontrollida olulisi tervisenäitajaid, arutada patsiendiga tema toimetulekut haigusega ja igapäevase eluga. Sellised korrapärased läbivaatused ning analüüside ja uuringute teostamine on vajalikud ka ravimite retseptide pikendamiseks ja vajadusel ravi korrigeerimiseks.
Vajadusel suunab seejärel pereõde Teid arsti vastuvõtule või konsulteerib arstiga raviskeemi ja soovituste osas peale analüüside vastuseid kaugteel.
Tervisekeskuse pereõde on iseseisev spetsialist ja perearsti suurim abiline kõikide oma patsientide regulaarsel jälgimisel ja perearstil on alati ülevaade oma patsientide terviseseisundist tänu temaga koos töötavale professionaalide meeskonnale.
Vastuvõtule tulles võta kaasa oma uriinianalüüs, kodune vererõhupäevik ning raviskeem, mida igapäevaselt kasutad
Kõrgvererõhutõbi on kõige levinuim krooniline haigus alates keskeast. Kuna sageli ei pruugi inimene tunda kõrgenenud vererõhku, aga organismile võib see juba kahjustavat toimet avaldada, siis on oluline hoida vererõhk normi piires ja vähendada teisi riskitegureid, mis haigust süvendavad.
Pereõde ja perearst võivad anda soovitusi ravimite ja elustiilimuudatuste ning vererõhu- ja kolesterooliväärtuste eesmärkide osas, aga kõige olulisem on patsiendipoolne soov enda tervist hoida ja teha koostööd professionaalidega ravisoovituste järgimise ning ravimite võtmise osas.
Täiskasvanute kõrgvererõhktõve patsiendijuhend
Alkoholi tarbimise vähendamine ja tubakast loobumine
Tubakast loobumine on kroonilise haiguse ravis ülioluline. Küsi nõu pereõelt või perearstilt. Samuti tutvu patsiendimaterjaliga Alkoholi tarbimise vähendamiseks võid alati nõu ja tuge küsida oma perearstilt või pereõelt.
Kasulikku infomaterjali leiab lisaks:
Tervisekontroll ja analüüsid
Regulaarne tervisekontroll tervel täiskasvanul toimub iga kahe aasta tagant töötervishoiuarstil ja vajadusel suunatakse patsient edasi perearstile
Tervisekontrolli on soovitatav alustada töötervishoiuarsti regulaarsest visiidist ja tervisemurede või tõsiste terviseriskide korral on soovitatav konsulteerida perearstiga. Tasulisena on võimalik teha erinevaid tervisekontrolli vereanalüüside pakette, mida Tervisekassa ei kata.
Võta ühendust arstiga
Ennetuse ja tervisekontrolli teemalised postitused
Tomson Tervisekeskus asub alates 1.oktoobrist uuel aadressil Sepapaja 12/1, Tervisemaja 2. Uus maja on vahetult