• Tervisetõend töökoha jaoks

  Mis on tervisetõend?

  Tervisetõend on ametlik dokument, mis kinnitab inimese tervislikku seisundit ja tema sobivust teatud ametikoha täitmiseks. Tervisetõendi väljastab tavaliselt perearst/pereõde või töötervishoiuarst pärast vastavate terviseuuringute läbiviimist.

  Miks on tervisetõend vajalik?

  Tervisetõendi nõudmine tööandja poolt on seotud töötaja tervise ja tööohutuse tagamisega. Eestis reguleerib tervisetõendite nõudmist ja väljastamist

  Kuidas tervisetõendit saada?

  Tervisetõendi saamiseks tuleb töötajal pöörduda oma perearstikeskusesse või töötervishoiuarsti poole. Protsess hõlmab tavaliselt järgmisi samme:

  1. Aja broneerimine pereõele: Enne visiiti tuleks kokku leppida aeg tervisekontrolliks.
  2. Tervisekontroll: Pereõde viib läbi terviseuuringud, mis võivad hõlmata vere- ja uriinianalüüse, kuulmis- ja nägemiskontrolle, ning sõltuvalt ametikohast vajadusel lisauuringuid, näiteks roojaproovi, et välistada käte ja suu kaudu levivate nakkushaiguste kandlust.
  3. Tõendi väljastamine: Kui tervisekontrolli tulemused on korras, väljastab arst ametliku tervisetõendi.

  Tervisetõendi kehtivusaeg

  Tervisetõendi kehtivusaeg varieerub sõltuvalt ametikohast ja seadusandlusest. Mõnel juhul tuleb tõendit uuendada iga paari aasta tagant, teistel juhtudel võib see kehtida pikema aja jooksul. Töötaja ja tööandja peaksid jälgima tõendi aegumistähtaega, et tagada pidev vastavus nõuetele.

   

  Soovin tervisetõendit